Naše hala

Sportovní plochy a další vybavení haly

  • Hlavní hrací plocha má rozměry 44 x 25 metrů (včetně výběhových zón).
  • Tato hrací plocha je připravena pro následující sporty: futsal, florbal, basketbal, volejbal, tenis, nohejbal, házenou.
  • Hrací plocha pro florbal, futsal a házenou má rozměry 40 x 20 m. Další sporty (tenis, nohejbal, volejbal) mají hřiště v rozměrech dle soutěžních propozic.
  • Výška stropu nad hrací plochou se pohybuje v rozmezí mezi 11,5 až 14 metrů.
  • V přízemí haly je k dispozici 6 velkých šaten, cca pro 20 hráčů. Každá šatna má vlastní příslušenství (toalety a sprchy).
  • Dále je v přízemí haly 1 malá šatna určená pro rozhodčí (cca 4 osoby). Opět s vlastním příslušenství (WC a sprcha).
  • Součástí hlavní hrací plochy je tribuna pro 250 sedících diváků. A případně dále na ochozu nad tribunou je prostor pro dalších cca 50-60 stojících diváků.
  • Ve vstupním prostoru haly jsou umístěny toalety pro diváky. Dále pak prostor pro přezutí sportovců s otevřenými i uzavřenými (uzamykatelnými) boxy pro odložení bot či dalších osobních předmětů.
  • V přízemí haly se nachází rovněž bistro s kapacitou 24 sedících hostů. Bistro má prosklenou stěnu s výhledem na sportovní plochu.

Ozvučení haly

Hala je vybavena ozvučením (reproduktory) a příslušnými mikrofony.

Časomíra

K dispozici je moderní časomíra s možností video vstupů. LED panely časomíry jsou umístěny na bocích haly (kratší strany hrací plochy).

Sportovní vybavení

Pro všechny uvedené sporty je k dispozici potřebné vybavení hřiště (branky, kůly, sítě apod.). Nejsou k dispozici hrací prvky (míče, hole, rakety).

Další sportovní plocha

V 1. patře je umístěn další sportovní prostor, který nazýváme „malá tělocvična“ o rozměrech 29 x 9 metrů. Tento prostor je vhodný pro různá cvičení, tanec, dětské hry apod. Není možné jej využívat pro míčové hry. Tělocvična je doplněna žebřinami, zrcadlovou stěnou a tělocvičnými lavičkami

Tuto tělocvičnu doplňují dvě menší šatny cca pro 6-8 osob se společným příslušenstvím (WC, sprchy).

V 1. patře se rovněž nachází jednací místnost (klubovna) s kapacitou cca 30 osob a s výhledem na hlavní hrací plochu v přízemí haly.

Architektonické řešení

Autorem architektonického návrhu haly je ing. Jiří Žák a firma AS Project Pelhřimov.

Zhotovitelem stavby je firma Metal Quatro. Výstavba haly probíhala v letech 2022 – 2023.

Základní stavebním prvkem haly je ocelové konstrukce a opláštění systémem Hupro. Hala je navržena jako pasivní stavba, tedy s velmi dobrou bilancí energetické spotřeby. Provoz a vytápění haly zajišťují tepelná čerpadla a fotovoltaické panely. Samozřejmostí je i úsporné led osvětlení po celé hale.

Součástí areálu sportovní haly je 65 parkovacích míst.